A következő címkéjű bejegyzések mutatása: youtube. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: youtube. Összes bejegyzés megjelenítése

2015. szeptember 30., szerda

Kedvenc youtube csatornáim

Sziasztok!

Ezt a bejegyzést már naaaagyon régóta tervezem megírni, lévén elég sok youtube videót nézegetek és van köztük nem egy nagy kedvencem. Többeknél is láttam hasonló bejegyzést és nagyon szeretem ezeket átböngészni, mert érdekel, hogy ki milyen csatornákat kedvel. Az sem hátrány, hogy az ilyen böngészések során az ember lánya rengeteg új csatornát ismerhet és kedvelhet meg, nem egy kedvencemet én is mások blogjáról ismertem meg.

Hogy kicsit átláthatóbb legyen az egész, négy kategóriába osztottam a kedvenceimet: smink, goth, manikűr és egyéb. Nem túl meglepő módon a sminkes csatornákból van a legtöbb, elvégre ez az egyik legkedvesebb hobbim, de azért az egyéb kategória is tartogat jó pár kedvencet. A goth és körmös részleg csak két képviselővel indult, nem is értem miért. Na jó, a körmös dolog érthető, elvégre nem vagyok nagy körömbűvész, a goth csatornákkal meg úgy vagyok, hogy egyrészt nincs belőlük túl sok, másrészt ami van, abból sem tudok azonosulni mindegyikkel. Szóval túlnyomó hangsúlyban a sminkes és vegyes videók lesznek. Ja, és nézzétek el nekem, hogy nem pakoltam tele mintavideókkal a bejegyzést, de olyan sok lett volna belőlük, hogy egy élet is kevés lett volna a beillesztésükre, meg le is lassította volna az oldalt. A csatorna tulajok nevéhez linkeltem az oldalokat, bátran böngésszetek köztük :)

Smink


Emma Pickles az egyik legnagyobb kedvencem. Hófehérke jellegű kinézetével szinte minden smink jól áll neki, ráadásul nem veti meg a különféle maszkokat és a gótosabb sminkeket sem. Ő egyébként nekem kicsit a gót kategóriába is beleférne, de mivel a fő profilja a sminkelés, ezért ide került.




Lauren Curtis nem az a fajta sminkes, akit hozzám kötnének az emberek, tekintve hogy a tökéletes ellentétem: hamvas szőke haj, napbarnította bőr és rengeteg nude smink. Mégis nagyon szeretem a videóit, csodaszépen sminkel, az erősebb arcfestéseit pedig különösen kedvelem.



Madeyewlook csatornája a jelenlegi abszolút, totális kedvencem! Ez a nő konkrétan őrült, de a legjobb értelemben :D Olyan sminkeket, illetve arc és testfestéseket csinál, hogy nem győzöm keresgélni az állam. Rendkívül tehetséges, emellett pedig egy humoros, laza, vagány személyiségű leányzó, ami számomra külön plusz pont. A beszédével meg kellett barátkoznom, de mostanra már azt is megszerettem.



Carli Bybel neve biztos sokatoknak ismerősen cseng, hiszen aki nézeget sminkes csatornákat, az előbb-utóbb őrá is rábukkan. Véleményem szerint eszméletlenül szép sminkeket készít, őt magát is csodaszépnek tartom, igazi egzotikus szépség. A hangjával nála is barátkoznom kellett, nekem kicsit nyávogós, de végülis némítva is lehet nézni egy videót :D Ja, és nagyon szeretem nála, hogy mindig egy motiváló idézettel indítja a videóit.



Ellimax sfx makeup egy új felfedezettem, de mióta rátaláltam szinte minden nap megnézek egy videót erről a csatornáról. Tudjátok rólam, hogy imádom a különféle maszkokat, sminkelt sebeket, torzításokat, és ezen a csatornán pontosan ilyen praktikákat lehet találni.




Beauty with Emily Fox szintén egy kedves csatorna számomra. Emily személyisége egész egyszerűen magával ragadó, olyan életvidám, mosolygós, kedves lánynak tűnik, és nála főleg a termékbemutató videókat szeretem böngészni. Alapos, jól érthető magyarázatokat és leírásokat ad a különféle sminktermékekről, a rúzskollekciós videóit pl. kismilliószor megnéztem már :P




Bailey van der Veen egy régi kedvencem, szintén kicsit határeset a gót kategóriával, mivel az egész stílusa és a legtöbb sminkje is ehhez a szubkultúrához passzol. Őt is nagyon kellemes személyiségnek tartom, a sminkjeit meg pont azért szeretem, mert nagyon hasonló az ízlésünk.


Goth





It's Black Friday-t szerintem a gót berkeken belül mindenki ismeri. A csatornája nagyon összetett, mert sminkes videók mellett szubkultúrával kapcsolatos dolgokat is megoszt velünk. Szeretem a személyesebb jellegű videóit is, mert jó érzés megismerni a csatorna mögött lévő embert. Ja, és elég extrém külseje van, szinte mindegyik videójában erős sminket és hatalmas frizurát visel, de neki ez remekül is áll szerintem :)




Toxic Tears a jelenlegi kedvenc gót youtube-erem, mivel teljes mértékig azonosulni tudok vele. Nagyon őszinte, nyílt személyiségnek tűnik a videói alapján, ő is csodás sminkeket készít, és természetesen a goth szubkultúráról is rengeteg videója van. Az is tetszik benne, hogy bátran felvállalja lényének cuki oldalát is, nem akar megmaradni a díva szerepkörében. Éééés az ő öltözködési stílusa nagyon közel áll hozzám :)


Manikűr





My simple little treasures csatornát akkor találtam, mikor először kezdtem el komolyabban érdeklődni a manikűrözés, körömlakkozás iránt. Ugye nekem a fő irányvonalam a sminkelés, de az utóbbi időben megkedveltem a lakkozgatást is. Ez a csatorna volt az első, amire rákattantam, sok videót végig néztem innen és jó pár technikát ki is próbáltam. Ja, és szeretném megjegyezni, hogy a csatorna vezetője a water marble koronázatlan királynője, ugyanis ő olyan tökéletes pontossággal és profizmussal készíti ezt az utálatos manikűr fajtát, hogy csak még jobban bosszankodom a saját bénaságomon :P




Simply Nailogical csatornáját ugye senkinek nem kell bemutatnom? :P Szerintem őt minden körmös blogger ismeri, fantasztikus manikűröket készít, nagyon kreatív hölgyemény. Én viszont nem csak a manikűrjeiért nézem a videóit, hanem a fantasztikus holo és glitter kollekciójáért  humoráért is. Irtó jó beszólásai vannak, az egész stílusa nagyon vagány és laza :P


Egyéb




FullyRawKristina egy olyan youtube-er, akit egy másik blogról ismertem meg. Nagyon megtetszett az életmódhoz való hozzáállása, tetszik a kreativitása, és hogy teljesen nyers, vegán ételeket fogyaszt. Ezeket persze meg is mutatja nekünk, irtó guszta videókat készít ezekről az egészséges finomságokról. Én ugyan nem tudnék így élni és étkezni, ahogy ő, de nagyon becsülöm a munkásságáért és hitvallásáért, illetve hogy törődik a nézőivel. Rengeteg lélekkel foglalkozó videója is van, és persze a humora is kiváló :)




Fung Bros Comedy csatornát szintén régóta követem és nagyon szeretem. Ez a két ázsiai srác remekül parodizálja ki saját nemzeti sajátosságaikat, oldaluk betekintést enged az ázsiai származású emberek életébe nyugaton, és emellett irtó guszta kajavideókat is készítenek. Nem titkolja a két srác, hogy imádnak enni, így a csatornájuk rengeteg étterem felfedező videót is tartalmaz. Persze a humor állandó kellékük, én hatalmasakat tudok nevetni rajtuk :P




Hollywood Hírügynökség: Szirmai Gergely videóit gondolom szintén mindenki ismeri :P Ez a hazai srác olyan frenetikus filmkritikákat készít, és ollllyan haláli humora van, hogy ha pocsék napom volt elég csak megnéznem tőle egy kritikát és máris jobb lesz a kedvem :P A beszólásait egyenesen imádom, bár fogalmam sincs, hogy ezek spontán jönnek neki, vagy előre agyal rajtuk? Ilyen pl. az intergalaktikus mentáltampon, meg a páncéldisznó :D




The Hillywood Show egy olyan csatorna, amire anno a Twilight kapcsán találtam rá. Zenés-táncos paródiafilmeket készítenek, és irtó profik abban, amit csinálnak. A Twilight-os videók óta rengeteget fejlődtek mind technika, mind összhatás terén, egyszerűen annyira élvezetes és humoros mindaz, amit csinálnak, hogy nem győzöm kivárni a legújabb videóikat :) A jelenlegi kedvencem tőlük a Hobbit paródiája :P




Eat Your Kimchi egyike a legelső, legnagyobb kedvenc csatornáimnak, őket már több éve követem. Anno a "how to dance k-pop style" jellegű videóikkal nyertek meg maguknak, de mostanra már a humoruk és egyedülálló stílusuk miatt Simon és Martina mindegyik videóját imádom ^^ Ők egyébként egy kanadai párocska, akik Koreába költöztek és onnan jelentkeznek mindenféle témájú videóval. Ha akartok egy jó könnyesre röhögős estét, akkor őket ajánlom nektek :P




Brizzy Voices csatornája igazán rendkívüli, ugyanis ez a fiatal leányzó remekül utánoz bármilyen hangot! Persze ő is megspékeli mindezt egy jó nagy adag humorral, de a hangutánzó képessége az, ami igazán különlegessé teszi. Szinkronizálta már a pokémonokat, a Disney szereplőket és egyéb más mesekaraktereket is. Ja, és hatalmas Harry Potter rajongó, szóval már jár neki a pirospont :P




Gemma Stafford csatornáját igazából nagyon nem kéne nézegetnem, de... olyan eszméletlenül guszta édességeket és kajákat csinál, hogy lehetetlen kilépni tőle! Remek fagyi és sütemény recepteket néztem ki tőle, amiket majd szeretnék elkészíteni. Benne még azt is szeretem, hogy odafigyel a kezdő háziasszonyokra és azokra is, akiknek nincs sok ideje, meg mindenféle kütyüje, szinte mindenre van alternatív megoldása.




Buzzfeed Video csatornáját szintén sokan ismerik, hiszen ez a bagázs minden alkalommal új témák köré épülő dolgokat mutat meg nekünk. Lehet ez különféle élethelyzetek parodikus eljátszása, vagy éppen étel és italkóstolók, az biztos, hogy ezen az oldalon senki nem fog unatkozni :) Én leginkább a Creepy Guy-os videókat szeretem tőlük meg a különféle kóstolós videókat, de a különféle élethelyzeteket bemutató kisfilmjeik is nagyon szórakoztatóak :)


Hát ennyi lett volna az én nem túl rövid kedvenc-gyűjteményem, remélem tetszett nektek és találtatok köztük olyat, amit ti is megszerettek :)

Nektek melyek a kedvenc youtube csatornáitok?


2014. október 1., szerda

"Ezek a mai fiatalok!"

Ó, hányszor hallhattuk a fenti mondatot kedves őseink szájából! Bizony a mindenkori fiatalság eléggé bántja az idősebbek szemét. Én ugyan nem tudom, hogy rám mennyire mondhatták ezt, lévén igyekeztem jó kislány lenni, de más, korosztályombeli gyerekre emlékszem, hogy többen is rámordultak, amiért tiszteletlenül viselkedett.
A téma onnan jött, hogy ugye közel egy hétig itthon betegeskedtem és valamivel le kellett foglalnom magam. Elkezdtem maratoni Vad Angyal epizódokkal (ó, édes nosztalgia), aztán rátaláltam a youtube-on a The World's Strictest Parents nevű műsorra. Ez lényegében arról szól, hogy a neveletlen brit kölyköket egy hétre más ország családjához költöztetik, ahol szigor, fegyelem és tisztelet van, hogy tapasztalják meg milyen érzés is a felelősségteljes élet. Hát gyerekek, komolyan mondom nektek, hogy én padlót fogtam némelyik rész megtekintése közben. Valami kegyetlen, amit ezek a brit tinik meg mernek csinálni. Jó, engem sem kellett félteni kamasz koromban, mert én is elmentem néhány koncertre és én is kipróbáltam a pezsgőt, de azért nem voltam felelőtlen, ostoba, önpusztító tyúk, akinek az életét a bulizás, a pasiról pasira ugrálás, a piálás meg a különféle drogok teszik ki. Márpedig ebben a műsorban csupa ilyen tizenévest láthatunk. Ahogy néztem ezeket a részeket konkrétan nem akartam elhinni, hogy a mai fiatalok tényleg ennyire felelőtlen, utálatos kis görcsök legyenek - vagyis hát a britek, mert ugye őket mutatják be, de szerintem bárhol a világban lehet hozzájuk hasonlóakat találni.
Úgy gondolom, hogy engem édesanyám a lehető legjobb módon nevelt. Megértette velem az erkölcs, a társadalmi normák, a szabályok fontosságát, a felnőttek tiszteletét, és azt, hogy ha vinni akarom valamire, akkor tanulnom kell, mert különben baromi nehéz életem lesz. Végtelenül szerettem és szeretem mai napig is az édesanyámat, aki egy angyal, és úgy érzem, hogy nagyon jól nevelt engem. Soha eszembe nem jutott volna tiszteletlenül viselkedni vele, ma viszont azt látom, hogy a gyerekek egy soha ki nem fogyó, élő pénzautomatának tekintik a szüleiket, akikkel néha úgy beszélnek, mintha a kutya szájából rángatták volna elő őket. Szerencsétlen szülő meg köpni-nyelni nem tud, gondolom ő sincs hozzászokva ahhoz, hogy így beszéljenek vele, ő sem ilyen szellemben nőtt föl. Volt olyan eset a műsorban, amikor a gyerek pénzt kért az anyjától valami méregdrága cuccra (mert neki csak a márkás dolgok a jók, az nem számít, hogy ennivalóra nem marad), az anya viszont nem tudott neki adni, mert különben nem tudta volna kifizetni a számlákat. Erre a kis ripacs üvöltözve végig csapkodta a konyhát, elhordta mindennek az anyját, majd elszívott egy doboz cigit és végül elment este a haverokkal bulizni, ahol két perc alatt összegabalyodott valami vadidegen sráccal. Én meg csak pislogtam. Tudom magamról, hogy konzervatív ember vagyok és a mai modern életvitelt nem tudom a magaménak érezni, de azért ezen szerintem más is fennakadt volna. Aztán ahogy a kölykök más családba kerültek, ahol bizony szabályok és tisztelet van, na onnan kezdődnek az igzis részek. Nem mondom, hogy minden nevelési módszerrel egyet értek, amit a műsorban láttam, mert némelyik nagyon szélsőséges, de abban igazuk volt a nevelőknek, hogy ami szabály van, azt be kell tartani. Ha ezt nem teszik, jön a következmény, amit viselniük kell. Persze a legtöbbnek ezzel is gondja akadt, mert otthon megszokták, hogy lehurroghatják az anyjukat anélkül, hogy bármit is tennének vele, de itt meg jön a fekete leves. Azon is ki vagyok bukva, hogy ezek a tinik úgy dobálóznak itt a jogaikkal, mintha nem is tudom, tisztában lennének a felnőtt élet tényezőivel. Mert nekik joguk van arra, hogy azt tegyék, amit akarnak, és ha ők nem akarnak iskolába menni, akkor nem mennek, de szarrá szívhatják magukat és vizes üvegből nyakalhatják éjjel-nappal a vodkát, mert vér helyett lassan alkohol folyik az ereikben. És olyan dolgokat megcsinálnak, hogy én csak lesek, pl. nem tetszik nekik valami (főleg a dohányzás megtiltása szokta kiverni a biztosítékot), erre fogják magukat az éjszaka közepén és bőröndöstül nekiállnak róni az utcákat, mert ők annyira nagy felnőttek és azt tehetik, amit csak akarnak. Aztán hajnalban fülüket-farkukat behúzva sunnyognak vissza a nevelőkhöz, mert éhesek és fáznak. Komolyan mondom kedvem lett volna jól pofán rúgni egyik-másik suhancot, amikor közölték a befogadóikkal, hogy nem érdeklik őket a szabályok, meg úgy semmi, amit kérnek tőlük, de vígan kenegette a mogyoróvajas szendvicsét magának. Mert a kaja az ügye csak jön magától. Evidens, hogy kap enni, mert ahhoz is joga van. Mert a szülőnek, a felnőttnek az a dolga, hogy ellássa a gyereket mindennel, ami neki kell. Aha, és a gyereknek nincs semmi dolga a világon? Eszembe nem jutott volna anno megszökni a suliból csak azért, mert unalmas volt az egyik óra. Eszembe nem jutott volna lerugdosni az édesanyám kezét magamról, miközben ő gyengéden próbál felkelteni. Eszembe nem jutott volna csúnyán beszélni vele. Annak, aki etet, ruház, ellát engem csak tisztelet jár, nem pedig ilyen bánásmód. Hát ott tartanánk, hogy ez már csak a mi generációnknak evidens? Értem én, hogy a tinédzser évek mindenkinek nehezek, én sem voltam egyszerű eset, mert én meg állandóan depressziós voltam, na de ezeket az erkölcsi szabályokat soha a büdös életben nem lett volna pofám megszegni! Hogy lehettem volna ilyen szinten hálátlan azzal a nővel szemben, aki életet adott nekem, aki értem melózott 2 állásban, aki mindent megadott nekem, miközben neki alig volt 1-2 ruhája, amit magára vehetett? Hát lesült volna a bőr a képemről! Komolyan nincs a mai kölyköknek bűntudata, vagy lelkiismerete? Hogy tudnak ezek nap mint nap tükörbe nézni és laza vállvonással folytatni ezt az életvitelt? Hogy nem érzik a tetteik súlyát? Képtelen vagyok felfogni. Igaz, az éremnek két oldala van, ugyanis a szülőknek is következetesebbnek kéne lenniük, mert azt láttam a műsorban is, hogy a béke érdekében inkább adják a pénzt a gyereknek, inkább elnézik az életvitelüket, mert nem tudnak rájuk hatni. Ahogy elkerülnek egy szigorú, következetes családhoz néhány nehéz nap után érdekes módon meg tudják tanulni a helyes viselkedést. Nem tudom minek a számlájára írható ez az egész, hogy némelyik gyerek a szülő fejére nő, de talán az is közrejátszik benne, hogy a szülők túl sokat dolgoznak és egyszerűen nincs erejük/idejük a nevelésre. Így születik meg a jövő generációja. A felnőtt végkimerültségig hajszolja magát, hogy meg tudjanak élni, aztán a gyerekre már nem marad idő, mert az egész életüket felőrli a munka és a pénzkeresés. A gyerek meg kallódik az éterben, és mi meg csodálkozunk, hogy hová fajul a világ.
Hát, valami nagyon el van itt rontva.

Addig is aki nem ismerné a műsort, megmutatom az egyik kedvenc részemet. Két gyerek egy volt katonai kiképzőtiszthez kerül, aki a suliból való lógást egy alapos kiképzéssel bünteti. Keményen megszorongatják a kölyköket, talán kicsit durvábban is a kelleténél, de végül csak lesz hatása. hozzá kell tenni, hogy ez a két suhanc semmiféle büntetéshez nincs hozzászokva, ezért is érinti őket majd olyan rosszul, de hát valahol el kell kezdeni.